KSIĄŻKI

img_9357

Ślady

Książka ta, to zbiór opowiadań, jednak niech nikogo to nie zraża, tak ją głupią Magdę jeszcze tydzień temu. Jak dla mnie to trochę tak, jakby autor stworzył nowy rodzaj zapisu. Opowiadania, które zazębiają się ze sobą na tyle, że możnaby mówić tu o ciągłej akcji rozdzielonej przecinkami perspektyw. 

CZYTAJ DALEJ

IMG_9261s

Papierzyska – A little life

 Mam za sobą długi, senny dzień i jestem w jednym ze swoich lekkich nastrojów, nieomal beztroskim. Prościej mówiąc- mam dziś zajebiście zły humor. Będzie to pewnie odczuwalne w każdym słowie, ale to nic. To się zdarza. Lepsza taka siła napędowa niż żadna. Dziś o Małym życiu i o moich małych problemach z tą książką.

CZYTAJ DALEJ

Pokolenie IKEA

Gdyby Empik był apteką samoobsługową, a ja na ‚czas teraźniejszy’ potrzebowałabym pilnie czegoś nieinwazyjnego, co zadziałałoby na ból istnienia, Pokolenie IKEA było by takim Apapem. Albo nie, Ibupromem, bo tak jak niektórzy mają uczulenie na ibuprofen, tak i zawsze znajdą się jednostki z alergią na ‚luźne książki’. Jednym słowem daje ukojenie, nie zostawia śladów w psychice i generalnie jest jakby przyjemniej.

CZYTAJ DALEJ

Męskie sprawy

Michała Pozdała poznałam przypadkowo- skacząc po kanałach o godzinie wczesno-późnej w poszukiwaniu czegoś, co przyciągnęło by moją uwagę. No i tak się stało, że na jakimś entym kanale zobaczyłam przystojnego, czarującego jegomościa, w fajnym garniaku i brodą. Zostałam na chwilę a z chwili powstała godzina.
Potem przeczytałam naprawdę ciekawy wywiad o kryzysie męskości w Urodzie Życia i jakaś siła kazała mi wygooglować rozmówców. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam po raz kolejny uroczego pana z bródką. Wtedy też, postanowiłam kupić powyższą książkę, do której wywiad był niejako wstępem.

CZYTAJ DALEJ